Blog

Rezultate Cupa Romaniei Seniori Elite / Cupa Bega U11

📁 news 🕔13.March 2018
Rezultate Cupa Romaniei Seniori Elite / Cupa Bega U11

S-au incheiat primele competitii ale anului 2018!

In weekendul ce tocmai s-a incheiat (09 – 11 martie 2018), s-au desfasurat in paralel turneele Cupa Romaniei Seniori Elite si Cupa Bega U11, acestea fiind competitiile oficiale de inceput ale anului competitional 2018.

Organizatorii locali au fost cluburile CSU UVT Timisoara si CSM Timisoara, meciurile desfasurandu-se in sala de sport a Universitatii de Vest Timisoara (str. Popa Sapca nr. 5), pe 5 suprafete de joc omologate.

Partidele au inceput vineri dimineata si s-au terminat duminica la pranz, atmosfera fiind una foarte pozitiva pe tot parcursul turneelor, spectatorii avand oportunitatea sa-i vada in actiune pe cei mai valorosi jucatori romani, care au oferit multe partide si puncte spectaculoase.

Rezultatele complete ale celor doua competitii pot fi accesate aici.

Medaliatii celor doua categorii sunt:

Simplu masculin U11

I – David Sinculet (CSS Bacau)

II – Victor Ioan Postolache (ACS Andriany Piatra Neamt)

III – Alex Gabriel Pene (ACS Armada Sud Bucuresti)

III – Dragos Gabriel Nita (ACS Andriany Piatra Neamt)

Simplu feminin U11

I – Simina Turcu (ACS Armada Sud Bucuresti)

II – Cristina Sirbu (CSM Timisoara)

III – Daria Irina Gherasim (CS Siderurgistul Galati)

III – Sorina Juganaru (PNC Bucuresti)

Dublu feminin U11

I – Carna Mihajlovic / Cristina Sirbu (BK Clear Belgade/CSM Timisoara)

II – Daria Irina Gherasim / Maria Madalina Panaite (CS Siderurgistul Galati)

III – Alexia Teodora Gradinariu / Amalia Ioana Pintilie (CS Siderurgistul Galati)

III – Sorina Juganaru / Ioana Popescu (PNC Bucuresti)

Dublu masculin U11

I – Dragos Gabriel Nita / Victor Ioan Postolache (ACS Andriany Piatra Neamt)

II – Ioan Fircea / Danilo Jankovic (CSM Timisora/BK Clear Belgade)

III – Claudiu Raileanu / David Sinculet (CS Botosani/CSS Bacau)

III – Alexandru Mocan / Horia Oncioiu (CSM Timisoara)

Simplu masculin Elite

I – Collins Valentine Filimon (CSU UVT Timisoara)

II – Matei Droanca (CS Stiinta Bacau)

III – Mihai Grosu (C. Sportul Studentesc Bucuresti)

III – Mihnea Craciun (C. Sportul Studentesc Bucuresti)

Simplu feminin Elite

I – Sonia Ratiu (CSM Timisoara)

II – Loredana Lungu (C. Sportul Studentesc Bucuresti)

III – Alexandra Soare (CSM Timisoara)

III – Luiza Milu (C. Sportul Studentesc Bucuresti)

Dublu masculin Elite

I – Collins Valentine Filimon/Florin Eugen Posteuca (CSU UVT Timisoara)

II – Daniel Cojocaru/Mihai Grosu (CS Stiinta Bacau/C. Sportul Studentesc Bucuresti)

III – Eugeniu Cosmin Panfil/Radu Rusu (CSU Galati)

III – Matei Droanca/Catalin Ionascu (CS Stiinta Bacau)

Dublu feminin Elite

I – Florentina Constantinescu/Alexandra Milon (CS Stiinta Bacau/CSU UVT Timisoara)

II – Andra Olariu/Sonia Ratiu (CSM Timisoara)

III – Loredana Lungu/Luiza Milu (C. Sportul Studentesc Bucuresti)

III – Carmen Blanaru/Alina Mihaela Popa (C. Sportul Studentesc Bucuresti/CS Politehnica Iasi)

Dublu mixt Elite

I – Daniel Cojocaru/Alexandra Milon (CS Stiinta Bacau)

II – Florin Eugen Posteuca/Florentina Constantinescu (CSU UVT Timisoara)

III – Collins Valentine Filimon/Emanuela Avramut (CSU UVT Timisoara)

III – Matei Droanca/Carmen Blanaru (CS Stiinta Bacau/C. Sportul Studentesc Bucuresti)

Share this article with friends

Similar Articles

Campionatele Europene de Juniori

Campionatele Europene de Juniori

In perioada 06 - 16 septembrie 2018 a avut loc o noua editie a Campionatelor Europene de Juniori U19 (Echipe

Read More